ZPE z tytułem Szkoły Promującej Zdrowie

ZPE z tytułem Szkoły Promującej Zdrowie

29.10.2021

Z radością zawiadamiamy, że nasza szkoła zdobyła oficjalny certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie nadany przez Warmińsko - Mazurskie Kuratorium Oświaty. To najlepsze ukoronowanie trzech lat naszego uczestnictwa w programie o tym samym tytule! Czujemy się zmotywani do dalszej pracy w upowszechnianiu zasad edukacji zdrowotnej i etosu zdrowia w naszej szkole.

Przez ten czas udało się zrobić wiele dobrego. W szkole i przedszkolu regularnie odbywały się warsztaty kulinarne czy pogadanki o roli zdrowego żywienia i higienicznego trybu życia, także dla rodziców. W czasie pandemii nikt nie zwalniał tempa, zajęcia przeniosły się do internetu. Prowadząca sklepik spółdzielnia uczniowska Modraczek skupiła się na przyrzadzaniu i serwowaniu wyłącznie zdrowych dań. Nikt nie zapomniał też o roli higienicznego trybu życia. Uczniowie dowiadywali się, że trzeba uprawiać sport na miarę własnych możliwości, wysypiać się, prowadzić regularne życie. Te zasady bardzo przydały się także w czasie pandemii i obostrzeń :-)

Te działania przyniosły wymierny sukces. Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko - mazurski kurator oświaty, przyznał ZPE oficjalny certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Otrzymaliśmy też gratulacje od dr Janusza Dzisko, Warmińsko - Mazurskiego Inspektora Sanitarnego oraz Grzegorza Kierozalskiego, dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - oddział w Olsztynie.

Dziękujemy i działamy dalej!

 

 

 

poprzednia aktualność następna aktualność