Teatr Tańca ZPE zdobył III miejsce w ogólnopolskim konkursie

Teatr Tańca ZPE zdobył III miejsce w ogólnopolskim konkursie

07.02.2019

Uznanie jury zdobył pierwszy spektakl teatru "AUTentYcZni My", od którego wzięła się nazwa zespołu. Do konkursu zgłosiła go Anna Wangin, nauczycielka - jedna z koordynatorek grupy. 

Teatr powstał w 2012 roku. Występują w nim uczniowie i absolwenci w różnym wieku i z różnymi niepełnosprawnościami - z autyzmem, zespołami genetycznymi, porażeniem mózgowym. Do dziś artyści wystawili cztery spektakle i odnieśli wiele sukcesów. Występowali na deskach Teatru Jaracza w Olsztynie i wielu przeglądach. W 2016 ze sztuką "Czekając na..." zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie teatrów szkolnych organizowanym przez TVP SA. Teraz przygotowują się do kolejnego, piątego już spektaklu. Premiera na przełomie maja i czerwca. 

Aktorzy grają gestem i ruchem, w ich spektaklach nie ma słów ani zamkniętego scenariusza.  Każdy występ to osobny proces twórczy zacierający różnice między artystą a widzem, nauczycielem a uczniem. Ludzi z niepełnosprawnością intektualną trudno bowiem zmusić do taniego efekciarstwa czy do artyzmu najwyższych lotów. 

poprzednia aktualność następna aktualność