Dziękujemy, że byliście z nami na niebieskim happeningu!

Dziękujemy, że byliście z nami na niebieskim happeningu!

03.04.2019

Happening rozpoczął się hejnałem Olsztyna, odegranym przez Daniela Rupińskiego. Następnie były występy naszych uczniów, chóru OUR MUSIC, filmy na telebimie, słodki poczęstunek w kolorze blue oraz krótki koncert zespołu Czerwony Tulipan. Artyści przy akompaniamencie dzieci zaśpiewali "Zegarek" i "Olsztyn kocham", porywając publiczność do wspólnego tańca. O godz. 19. 30 wieża ratuszowa rozbłysła niebieską iluminacją, a wszyscy zebrani ustawili się do wspólnego zdjęcia.

Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale. Najważniejsze jest jednak przesłanie tego święta. Chodzi o uświadomienie mieszkańcom, że wśród nas żyją ludzie z autyzmem. Trochę inni niż większość, ale równie wartościowi, powinni więc być akceptowani i czuć się w Olsztynie jak u siebie. O tym głośno mówiła Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. 

Swoją obecnością zaszczycili nas: Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, Urszula Pasławska, poseł na Sejm, wicemarszałkowie Sylwia Jaskulska i Marcin Kuchciński. Patronat prasowy sprawowało Radio Olsztyn. Szczególnie dziękujemy Morsującym Rowerzystom i SOSW w Kruzach. 

Dziękujemy, że byliście z nami! Do zobaczenia na obchodach ŚDŚA za rok. 

poprzednia aktualność następna aktualność