Dbamy o dobry klimat. Obchody Dnia Ziemi w szkole podstawowej

Dbamy o dobry klimat. Obchody Dnia Ziemi w szkole podstawowej

28.04.2021

 

Dzień Ziemi odbył się 22 kwietnia.  W tym roku nie było jednak wspólnych apeli czy proekologicznych akcji. Nauczycielki Magdalena Kupper, Magdalena Rutkowska-Curzydło,  Magdalena Zbróg i Anna Borejko przygotowały interaktywną prezentację, którą każdy wychowawca przedstawił w swojej klasie. Prezentacja zawierała film edukacyjny, pogadankę dr Magdy Dudek na temat Dnia Ziemi, piosenkę, filmy uczniów recytujących wiersze oraz zadania do samodzielnego wykonania. Zorganizowany został również konkurs plastyczny "Za co kocham Ziemię". Uczniowie otrzymali dyplomy i symboliczne nagrody.

Dzieci dowiedziały się, że mogą i powinny samodzielnie dbać o klimat. Na przykład korzystając z własnych ekologicznych środków transportu jak rower czy hulajnoga, segregując śmieci, korzystać z biodegradowalnych toreb wielokrotnego użytku.  Troska o środowisko jest obowiązkiem każdego z nas! 

Tutaj dużo zdjęc z obchodów Światowego Dnia Ziemi http://www.zpe.olsztyn.pl/gallery/408/swiatowy-dzien-ziemi-w-szkole-podstawowej

poprzednia aktualność następna aktualność