Ręko- arcydzieło uczniów ZPE do kupienia na Targach Chłopskich

Ręko- arcydzieło uczniów ZPE do kupienia na Targach Chłopskich

04.10.2019

 

Pachnące lawendą zawieszki, artystyczne kolczyki, ręcznie produkowane ekologiczne mydełka, ozdobne podstawki do długopisów. To tylko drobny przegląd produktów, nad jakimi intensywnie pracowali przez ostatni miesiąc uczniowie w Parku Pracy. Efekty robią wrażenie, z pewnością zrobią też gościach stoiska na Targach Chłopskich w Olsztynku. Za nieduże pieniądze każdy będzie mógł kupić niepowtarzalne gadżety jednocześnie pomagając ludziom z niepełnosprawnościami, bo cały dochód ze sprzedaży przekazany będzie Stowarzyszeniu Wyjątkowe Serce. 

Wyroby ‪‎uczniów Parku Pracy to nie tylko ładne i funkcjonalne przedmioty. To przede wszystkim dowód na to, jak wiele mogą osiągnąć niepełnosprawni dzięki dobrej edukacji i właściwemu podejściu. Nauczyciele SDPD wyzwalają maksymalnie potencjał ucznia, osiągając często nieoczekiwane rezultaty. Jednym z nich są właśnie przedmioty wykonywane przez młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. 

Na Targach Chłopskich w Olsztynku uczniowie będą również obsługiwać stoisko. Udowadniając w ten sposób, że osoby z niepełnosprawnościami są pełnoprawnymi członkami swoich społeczności i tak też powinni być traktowani. 

 

poprzednia aktualność następna aktualność