Przyszłe pielęgniarki uczą się w ZPE


Dlaczego nie wolno jeździć sankami w pobliżu ulicy i wchodzić na zamarznięte jeziora? Pod jaki numer zadzwonić, gdy poczujemy się źle sami albo ktoś z otoczenia? To tylko wybrana część zagadnień poruszanych przez przyszłe medyczki podczas zajęć w świetlicy szkoły podstawowej ZPE. Lekcja poświęcona bezpiecznym feriom bardzo spodobała się dzieciom, które chętnie zadawały pytania i uczestniczyły w dyskusji. 

Prelekcja była jednym z zadań, jakie w ramach praktyk wykonywały w ZPE studentki pielęgniarstwa. Pomagały szkolnym pielęgniarkom w przeprowadzaniu zabiegów jak cewnikowanie czy karmienie przez sondę. Obserwowały uczniów z niepełnosprawnościami i nabierały doświadczenia. - Lubię wyzwania, w przyszłości chciałabym pracować z dziećmi z niepełnosprawnościami -  mówi Marta Welenc, jedna ze studentek. - W waszej szkole bardzo mi się podoba. Wiele zdążyłam się tutaj  nauczyć. 

Dobre doświadczenia z ZPE wyniesie także dr nauk medycznych Ewa Kupcewicz, wykładowca pielęgniarstwa UWM i opiekunka praktyk. - Pobyt w waszej szkole to dla nas wyjątkowe doświadczenie. Pierwszy raz miałyśmy okazję pracować tak blisko z dziećmi z deficytami rozwojowymi - mówi dr Ewa Kupcewicz. - Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem serdecznej atmosfery w waszej szkole. Chcemy bardzo podziękować pani dyrektor Jabłońskiej za możliwość praktyk i wspaniałe przyjęcie.