Wizyta w sali edukacyjnej Ognik

Wizyta w sali edukacyjnej Ognik

17.11.2023

Co robić, gdy wybuchnie pożar? W jaki sposób wezwać pomoc i jak poruszać się po spalonym mieszkaniu? To tylko część pytań, na które odpowiedzi poznali uczniowie klas IV i V dzięki odwiedzinom w specjalnej sali edukacyjnej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Wyjście zorganizowała Katarzyna Sacharczuk. 

Sala nazywa się Ognik, znajduje przy ul. Zientary - Malewskiej, powstała z rządowego programu Bezpieczna +. Tutaj strażacy prowadzą zajęcia na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Uczniowie mogą na miejscu skorzystać z prezentacji multimedialnych,  interaktywnych wizualizacji i zobaczyć z bliska sprzęt do walki z ogniem. 

Salę Ognik odwiedzili właśnie uczniowie klas IV i V szkoły podstawowej ZPE. Najpierw wysłuchali krótkiego wykładu o właściwych zachowaniach podczas pożaru. Następnie udali się do sali, gdzie świece żarowe imitowały prawdziwy ogień. Tutaj dowiedzieli się, jak używać gaśnic, bezpiecznie ewakuować z miejsca zagrożenia i gdzie dzwonić po pomoc. Na koniec mogli przymierzyć mundur strażaka. Wycieczka z pewnością długo pozostanie w ich pamięci. 

Bardzo dziękujemy strażakom z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 za fachową wiedzę i życzliwe przyjęcie! 

poprzednia aktualność następna aktualność