To była moja wymarzona szkoła. Pierwsi maturzyści w historii ZPE zdalnie zakończyli rok szkolny

To była moja wymarzona szkoła. Pierwsi maturzyści w historii ZPE zdalnie zakończyli rok szkolny

24.04.2020

Punktualnie o godz. 10 na platformie Google spotkali się Agnieszka, Klaudia, Konrad i Kacper, tegoroczni maturzyści ZPE. dyrektor Wanda Agnieszka Jabłońska, wicedyrektor Maria Jasińska - Zamarja, wicedyrektor Sylwia Przybylińska, wicedyrektor Małgorzata Michałowska, wicedyrektor Anna Mierzejewska - Małż oraz nauczyciele liceum w ZPE. Katarzyna Łuczko - Ciesielska, wicdyrektor ds. liceum, przesłała list odczytany przez dyrektor Jabłońską. 

Emocji i wzruszeń nie zabrakło, mimo iż nikt nie mógł nawet uścisnąć sobie ręki. Mariusz Adamowicz, wychowawca maturzystów przedstawił prezentację podsumowującą trzy lata nauki młodzieży w ZPE. Przypomniał sukcesy, jakimi był m.in. udział uczniów w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży, zdobycie tytułu Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły, liczne inicjatywy patriotyczne i przyrodnicze. 

Maturzyści dziękowali nauczycielom za wkład pracy, siłę dobrej energii, każdy gest zaangażowania i troski. - Od początku wiedziałam, że to jest szkoła moich marzeń  - mówiła Agnieszka. - Bardzo dziękuję nauczycielom i pracownikom za każdy spędzony tutaj dzień. 

Na koniec uroczystości głos zabrała Wanda Agnieszka Jabłońska. - Pamiętajcie zawsze o tym, czego staraliśmy się Was tutaj nauczyć, że w życiu najważniejsze są dobroć, życzliwość, przestrzeganie zasad. Życzę, żebyście w życiu spotykali dobrych ludzi i dobre sytuacje, zawsze dążcie do celu, niech moc będzie z Wami! 

Teraz przed absolwentami XV LO sześć tygodni intensywnej nauki na odległość, matury wystartują 8 czerwca. Myślmy o nich ciepło i trzymajmy kciuki! 

poprzednia aktualność następna aktualność