Trwa Tydzień Bezpiecznego Internetu

Trwa Tydzień Bezpiecznego Internetu

04.02.2019

Tydzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w ZPE regularnie na początku lutego. Głównym celem szkolnej akcji jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych łącznie z eliminacją mowy nienawiści w sieci. Z cyklu wydarzeń korzystają także nauczyciele i rodzice uczniów, poznając bliżej tematykę bezpieczeństwa on - line. Inicjatywę koordynują nauczycielki Anna Napiórkowska i Magdalena Sypko.

Obchody rozpoczęły się od Koła Fortuny, czyli miniturnieju, w którym uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ZPE odpowiadali na pytania związane z bezpieczeństwem w sieci. Każdy uczestnik w nagrodę otrzymał słodki poczęstunek. W środę (6.02) o godz. 13. 05 w bibliotece odbędzie się spotkanie z Danielem Rosińskim z Fundacji Orange pod hasłem "Misja Bezpieczny Internet". Tego samego dnia o godz. 14. 30 na sali konferencyjnej Daniel Rosiński poprowadzi specjalne szkolenie dla zainteresowanych rodziców uczniów ZPE. Szkolenie potrwa godzinę, a o godz. 15. 30 rozpoczną się warsztaty Magdaleny Sypko  "Komputer przyjazny dziecku" . Serdecznie zapraszamy. 

Ogłoszony został także szkolny konkurs z wykorzystaniem środków multimedialnych pod hasłem "Działajmy razem". Prace w dowolnej formie - komiks, piosenka, filmik, wiersz, kolaż, plakat itd - można składać do 15 lutego w sali 105 lub C106, indywidualnie lub zespołowo. O rozstrzygnięciu poinformujemy. 

 

poprzednia aktualność następna aktualność