Prosimy o głosy w konkursie Idol. Szansa dla Niewidomych

Prosimy o głosy w konkursie Idol. Szansa dla Niewidomych

28.06.2024

Nasza szkoła od lat działa na rzecz osób z dysfunkcjami narządu wzroku. Nauczyciele m.in. prowadzą specjalistyczne terapie tyflopedagogiczne, organizują projekty z udziałem osób niewidomych z domu pomocy PZN, prowadzą zajęcia uświadamiające uczniom codzienność ludzi słabowidzących. 

Ogólnopolska Fundacja Szansa - Jesteśmy Razem w dowód uznania nominowała ZPE do udziału w konkursie wyróżniającym instytucje wspierające osoby z niepełnosprawnością wzroku. Głosować można tutaj: https://idol.szansadlaniewidomych.org/vote/2549. Nominację otrzymała także nauczycielka - tyflopedagog Elżbieta Andrulonis  w w kategorii Idol Środowiska. Również prosimy o wsparcie: https://idol.szansadlaniewidomych.org/vote/2540.

Na razie obie kandydatury do końca września zbierają głosy w wojewódzkich etapach konkursu. Jeśli zdobędą poparcie wystarczającej liczby osób przejdą do etapu ogólnopolskiego z szansą na prestiżową statuetkę. 

Konkurs Idol organizowany jest od 2007 roku. Statuetki zdobyło już ponad 300 osób i instytucji zaangażowanych w pomoc ludziom nie- i słabowidzącym. Warto, by w tym gronie znalazła się także nasza szkoła. 

poprzednia aktualność następna aktualność