Próbna matura po raz pierwszy - czas start!

Próbna matura po raz pierwszy - czas start!

22.11.2021

Do próbnego egzaminu przystąpiło 14 trzecioklasistów LO w ZPE. W niepełnym komplecie, bo pięcioro uczniów z jednej klasy przebywa na kwarantannie i pisać będzie w późniejszym terminie. Tak jak na prawdziwej maturze przez 120 minut mierzyli się z testem z języka polskiego. Wszystkim poszło nie najgorzej.

To oczywiście nie koniec egzaminacyjnych wyzwań. Jutro uczniowie zdają test z matematyki, w środę z języka angielskiego, w czwartek część rozszerzona z różnych przedmiotów. Co więcej, na początku nowego semestru czeka ich druga próbna matura. Tym razem jednak zdawać będą nie wszyscy.  Trzecioklasiści, lecz wyłącznie ci, którzy przed reformą edukacji uczyli się w gimnazjum i w tym roku szkolnym zdają prawdziwy egzamin dojrzałości. Ich koledzy, którzy po reformie ukończyli ośmioklasową szkołę podstawową, do próby generalnej przed własną maturą przystąpią w roku szkolnym 2022/2023. 

 Próbny egzamin ma przede wszystkim charakter diagnostyczny. Wyniki uwidocznią braki ucznia w wiedzy, dzięki czemu będzie wiedział na czym ma się przede wszystkim skupić. Mimo że egzamin jest próbny, stres jak najbardziej prawdziwy. Kibicujemy więc uczniom i trzymamy za nich kciuki. 

poprzednia aktualność następna aktualność