Zorganizowaliśmy I Wojewódzki Konkurs Umiejętności Rękodzielniczych. Kolejny za rok!

Zorganizowaliśmy I Wojewódzki Konkurs Umiejętności Rękodzielniczych. Kolejny za rok!

04.12.2019

W konkursie uczestniczyło ośmioro zawodników ze szkół przysposabiających do pracy: z Mrągowa, Iławcy, Biskupca, Kruz, Nidzicy, Szczytna oraz dwóch z Olsztyna - SPOSW oraz ZPE. Naszą szkołę reprezentował Michał Poczobutt. Ich zadaniem było wykonanie przez półtorej godziny bożonarodzeniowego stroika według własnego pomysłu,  z wybranych przez siebie materiałów zaproponowanych przez organizatorów. 

Pracę młodych artystów oceniało jury w składzie: Anna Koniecpolska – profesor rysunku i malarstwa w Państwowym Liceum Plastycznym, Joanna Kochańska - właścicielka hurtowni artykułów papierniczych i biurowych i Elżbieta Obrębska,  kierownik Działu Oświaty w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Według kryteriów takich jak oryginalność pomysłu, precyzja wykonania, samodzielność. 

Obrady komisji trwały dość długo, bo wszystkie stroiki wyróżniały się oryginalnością, trudno było wybrać ten najlepszy. Ostatecznie zwyciężył Kamil Nowakowski z Nidzicy. Drugie miejsce zajęła Klaudia Rosa z Kruz, trzecie - Michał Kołodka z Mrągowa. Nagrody wręczała im Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE, gratulując dobrych pomysłów i życząc kolejnych na przyszłość. Wszyscy uczestnicy zostali jednak wyróżnieni dyplomem i nagrodami - niespodziankami. 

Konkurs rękodzielniczy był autorskim pomysłem Michaliny Kłujszo, nauczycielki szkoły przysposabiającej do pracy ZPE. W realizację zaangażowali się także Anna Wangin - Dmyterko,  Justyna Dowiedczyk i Michał Śliwiński.

Nagrody ufundowali: Multikino, Helios, OSiR, kwiaciarnia Flora oraz hurtownia JG Flora. Dziękujemy pięknie za wsparcie! 

A za rok kolejny, drugi już konkurs rękodzieła w ZPE. Wszystko wskazuje na to, że stanie się imprezą cykliczną. 

 

poprzednia aktualność następna aktualność