My się chorób nie boimy, bo uczymy się dbać o zdrowie

My się chorób nie boimy, bo uczymy się dbać o zdrowie

02.03.2020

Jak często i kiedy należy myć ręce? Czy zimą można wychodzić na dwór bez czapki i szalika? O tych i wielu innych sprawach rozmawiała z dziećmi z przedszkola specjalnego pani Grażyna Miśkiewicz, pielęgniarka ZPE. 

 Pani Grażyna białym czepku i z tajemniczym pudełkiem pełnym interesujących przedmiotów odwiedziła dzieci z grup VI i VII przedszkola specjalnego ZPE.  Opowiadała maluchom o swojej pracy i o tym,  na czym polega zdrowy styl życia. Przedszkolaki dowiedziały się, że lepiej jest zapobiegać chorobom niż leczyć, jak ważne jest mycie rąk, właściwe odżywianie i ubiór dostosowany do pogody. Z ciekawością oglądały też przyrządy medyczne: termometr,  różne rodzaje innych strzykawek czy maseczkę do twarzy. 

Grażyna Miśkiewicz przez blisko 40 lat pracowała jako pielęgniarka na oddziałach onkologicznym, neurologicznym i intensywnej terapii. Dziś służy niesamowitą wiedzą i przebogatym doświadczeniem dzieciom z przedszkoli integracyjnego i specjalnego ZPE. Dziękujemy za codzienną opiekę i troskę! 

poprzednia aktualność następna aktualność