Mamy złoto!

Mamy złoto!

22.11.2021

Drużyna ZPE wywalczyła w sobotę (20.11) złoty medal w sztafecie na 25 metrów w IV Gali Stowarzyszenie Halliwick Polska- pływackich mistrzostwach Polski osób z niepełnosprawnościami w Krakowie. Zawodnikom i trenerom składamy ogromne gratulacje, dziękujemy za moc sportowych wrażeń!

Po złoto popłynęli Kasia, Adrian, Kuba i Jakub. Olek dostał się także do finału indywidualnego wyścigu na 25 metrów. Cała szóstka reprezentantów dała z siebie wszystko i zasłużyła na najwyższe uznanie. 

Reprezentacja ZPE już po raz piąty uczestniczyła w zawodach pływackich osób z niepełnosprawnościami, raz zostali powołani do gali narodowej. Z każdych zawodów uczniom udało się przywieźć medale i puchary w kategoriach indywidualnej i drużynowej. W tym roku tradycji stało się zadość. 

W tegorocznej edycji Gali Halliwick udział wzięło 60 uczniów szkół specjalnych i uczestników warsztatów terapii zajęciowej z 15 miast Polski, m.in. Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Białegostoku i Rzeszowa. Z Warmii i Mazur pojechały dwie drużyny: z ZPE oraz warsztatów terapii zajęciowej z ul. Bałtyckiej, gdzie uczestniczą absolwenci ZPE. 

poprzednia aktualność następna aktualność