Ciekawe dlaczego... czyli świetlica pełna eksperymentów :-)

Ciekawe dlaczego... czyli świetlica pełna eksperymentów :-)

18.01.2022

Na świetlicy IV realizujemy w tym roku szkolnym innowację pedagogiczną "Ciekawe dlaczego... świetlica pełna eksperymentów". Uczniowie i nauczyciele podsumowali właśnie pierwszy semestr działalności. M.in. badali mikroorganizmy wodne pod mikroskopem, przeprowadzali doświadczenia z tornadami i poznawali egzotyczne zwierzęta. 

Idea polega na tym, że uczniowie pracując w zespole przeprowadzają różnego rodzaju doświadczenia biologiczne, fizyczne i chemiczne. W ten sposób uczą się myśleć naukowo i formułować wnioski, rozwijają ciekawość świata i umiejętności kreatywne, wzmacniają kompetencje społeczne i motywację do pracy. 

 Autorami projektu są Ilona Dębska, Ewa Zawalich, Mariusz Adamowicz, Mateusz Pławski, Beata Chrapowicka, Robert Małż, Piotr Lemański, Monika Staknis - Mądra. W inicjatywę włączeni są uczniowie klas IV - VIII, szkoły przysposabiającej do pracy oraz LO. 

Kolejne planowane działania to m.in. budowanie łódeczek w celu badania sił wyporu, eksperymenty z papierem, parowaniem wody i wiele innych. 

poprzednia aktualność następna aktualność