Biało - czerwone apele na Święto Niepodległości

Biało - czerwone apele na Święto Niepodległości

07.11.2019

 

Każda szkoła zorganizowała swój własny apel. Każdy zaczął się od uroczystego odśpiewania polskiego hymnu. Uczniowie deklamowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni. 

Apel szkoły przysposabiającej do pracy zorganizowali: Ewelina Wierzbicka (koordynator), Olga Joniec, Joanna Biłat - Lachowska, Agnieszka Skindel - Bieńkowska i Radosław Kamiński. Były pieśni i tańce warmińskie, wspólne oglądanie filmów o walce dawnych warmiaków z germanizacją. Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE, życzyła uczniom i pracownikom udanego Święta Niepodległości. Podkreśliła, że znajomość przeszłości pomaga w budowaniu dobrej teraźniejszości i jeszcze lepszej przyszłości. Na koniec każdy uczeń otrzymał specjalny upominek. 

Uroczystość klas IV - VIII szkoły podstawowej koordynowała Agnieszka Łazarczyk we współpracy z Joanną Zadrożną i Lucyną Kulawczuk. Tutaj też nie zabrakło regionalnych wątków. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Życzenia z okazji patriotycznego święta złożyła Maria Jasińska - Zamarja, wicedyrektor ZPE. Z kolei apel uczniów liceum koordynował i prowadził Robert Bartkowski. 

To oczywiście nie koniec obchodów Święta Niepodległości w ZPE. Jutro (8.11) o godz. 11.11 cała szkolna społeczność zaśpiewa hymn Polski na sali gimnastycznej w ramach ogólnopolskiej akcji MEN #SzkoładoHymnu. 

 

poprzednia aktualność następna aktualność