AUTentYcZni My przygotowują się do nowego spektaklu

AUTentYcZni My przygotowują się do nowego spektaklu

03.01.2019

Teatr Tańca ZPE powstał w 2012 roku. Występują w nim uczniowie i absolwenci szkoły, w różnym wieku i z różnymi niepełnosprawnościami - z autyzmem, zespołem Downa, porażeniem mózgowym. 

Zadebiutowali spektaklem "AUTentYcZni My", od którego wzięła się nazwa zespołu. Do tej pory zaprezentowali się w pięciu przedstawieniach. Największy sukces osiągnęli dwa lata ze sztuką "Czekając na...", zdobywając pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie teatrów szkolnych organizowanym przez Telewizję Polską. Kilkakrotnie wystąpili na dużej scenie Teatru Jaracza, zagrali w teledysku niezależnego artysty, uczestniczyli w kilkunastu przeglądach teatralnych. Dziś przygotowują się do szóstego przedstawienia. - Premierę planujemy w maju - mówi Anna Wangin, nauczyciel - koordynator teatru. - Chcemy zaskoczyć widzów, przygotować im niespodziankę, dlatego nie ujawniamy zbyt wielu szczegółów. Mogę powiedzieć, że będzie to bardzo wakacyjny spektakl, a w finale na scenie pojawi się aż 40 artystów. 

Teatr prowadzą nauczycielki Anna Wangin, Magdalena Bielicka, Beata Malko i Agnieszka Rybicka. W roli wolontariusza wspiera je choreografka Beata Kulajguk, instruktorka Studia Tańca Warszawska 66 Dance Station.  Artyści przygotowują się coraz bardziej intensywnie, nie tylko tańczą, ale także tworzą elementy scenografii. Efekt finalny będzie więc wspólnym dziełem, do którego każdy ucfzestnik dołoży przysłowiową cegiełkę. Dziś uchylamy rąbka tajemnicy pokazując zdjęcia z niedawnej próby. 

 

 

poprzednia aktualność następna aktualność