Za nami pierwszy dzień Erasmus Days

Za nami pierwszy dzień Erasmus Days

14.10.2021

Dziś (14.10)  w całym ZPE było bardzo międzynarodowo. Pierwszy dzień Erasmus Day poświęcony był udziałowi szkoły w projekcie ARTTHERAPHY FOR AUTISM, koordynowanym przez Ewę Wincel, nauczycielkę języka angielskiego w XV LO.

Zaangażowani nauczyciele zorganizowali szereg aktywności.  Była wystawa kreatywnych prac uczniów szkoły podstawowej  „Jesteśmy różni, a jednak tacy sami” na sali konferencyjnej, wspólne malowanie obrazu "Colours of Erasmus" przez uczniów SPdP, mnóstwo improwizacji tanecznych, wspólne śpiewanie i muzykowanie z elementami muzykoterapii.

Sporą atrakcją okazał się słodki poczęstunek w postaci babeczek ozdobionych flagami państw z których pochodzą szkoły biorące udział w projekcie, czyli Polski, Rumunii, Grecji, Łotwy, Macedonii Północnej i Turcji. Uczniowie LO wzięli też udział w wykładzie poświęconym zmianom klimatycznym i ich konsekwencjom. Dzień Erasmusa świętowały także przedszkolaki. W grupach 3a,2e i 2f odbyło się wielkie twórcze malowanie z wykorzystaniem metody projektowej- artterapii. 

To jednak nie koniec obchodów Erasmus Day w ZPE. Jutro świętować będziemy udział w projekcie "Współpraca ze szkołą Motylek", który koordynuje Magda Jaroszewska. 

poprzednia aktualność następna aktualność