Problem z mową? Pomożemy!

Problem z mową? Pomożemy!

04.09.2019

- Nie każde dziecko można nauczyć mowy werbalnej, ale każde uda się nauczyć skutecznej komunikacji  - twierdzą Elżbieta Chilińska–Karpowicz i Krystyna Kowalczyk. Od 2014 roku prowadzą Strefę Głosu, gdzie uczą korzystania z metod komunikacji alternatywnej za pomocą aplikacji komputerowych i urządzeń elektronicznych. Np. go - talków czy programu Mówik,  w których po wciśnięciu na tablecie odpowiedniej ikonki  odtwarzają nagrane wcześniej komunikaty. Tegoroczną nowością jest C- Eye - specjalny program komputerowy umożliwiającego porozumiewanie się za pomocą ruchu gałek ocznych. 

Pomoc w Strefie Głosu znajdzie każde dziecko o specjalnych potrzebach komunikacyjnych. Niezależnie od wieku, rodzaju,  przyczyny niepełnosprawności czy miejsca zamieszkania. Ostatnio neurologopedki konsultowały małych pacjentów z Gdyni i Elbląga. Z ich pomocy mogą korzystać także dorośli. Zdarzali się pacjenci, którzy po udarze czy wylewie stracili umiejętność mowy i musieli się uczyć metod komunikacji alternatywnej. 

Konsultacje są całkowicie bezpłatne, odbywają się w naszej szkole. Żeby umówić się na bezpłatne spotkanie, wystarczy zadzwonić pod numer 89 538 92 50 i poprosić o kontakt z neurologopedkami Elżbietą Chilińską–Karpowicz lub Krystyną Kowalczyk. Serdecznie zachęcamy, praktyka pokazuje, że warto. 

poprzednia aktualność następna aktualność