Policzmy się dla Polski

Policzmy się dla Polski

06.04.2021

Zachęcamy rodziny dzieci z niepełnosprawnościami do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spis rozpoczął się 1 kwietnia br. i zakończy 30 czerwca br. Udział jest obowiązkowy, to najważniejsze badanie statystyczne w kraju.
 
Raz na dziesięć lat nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach Unii Europejskiej organizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Zdobyte w ten sposób dane dostarczą szerokiej wiedzy o Polakach i warunkach życia w Polsce w trudnym roku 2021. Posłużą też tworzeniu założeń nowej polityki społecznej i gospodarczej. Udział w badaniu jest obowiązkowy, Główny Urząd Statystyczny zachęca do jak najbardziej szczegółowych odpowiedzi.
 
Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym? Podstawową metodą będzie spis internetowy, tak zwany samospis. To najwygodniejszy sposób, ponieważ odpowiadać można w dogodnym dla siebie momencie z domu przez komputer lub urządzenie mobilne. Wystarczy uzupełnić dane w interaktywnym formularzu, który od czwartku 1 kwietnia br. będzie dostępny na stronie internetowej spis.gov.pl.
 
Osoby, które z różnych przyczyn nie są w stanie spisać się samodzielnie w domu, mogą skorzystać z następujących możliwości:
  • infolinii spisowej - dzwoniąc pod numer 22 279 99 99;
  • rachmistrza telefonicznego - od 16 kwietnia br. rachmistrz będzie dzwonił do mieszkań i metodą wywiadu przeprowadzał badanie telefonicznie;
  • rachmistrza terenowego – od 16 kwietnia br. rachmistrzowie będą chodzić po mieszkaniach i przeprowadzali wywiady bezpośrednio na miejscu;
  • w Urzędzie Miasta Olsztyna - w Biurze Obsługi Klienta przy Pl. Jana Pawła II otwarte będzie stanowisko do samospisu; w poniedziałek czynne w godz. 8.15 - 15. 45; w pozostałe dni robocze w godz. 7.45 - 15. 15. Można zadzwonić i umówić się na termin: 89 527 31 11 w. 349, 389, 486, 509, 515.
Z góry dziękujemy za udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!
poprzednia aktualność następna aktualność