Kolejny sukces Spółdzielni Uczniowskiej MODRAczeK

Kolejny sukces Spółdzielni Uczniowskiej MODRAczeK

10.02.2020

Idea spółdzielczości polega na współdziałaniu, samorządności, społecznikostwie. I tak właśnie pracuje młodzież z ZPE zrzeszona w Spółdzielni Uczniowskiej MODRAczeK. Właśnie zostali bohaterami artykułu w "Tęczy Polskiej", ogólnopolskim magazynie spółdzielczym. 

"Niepełnosprawni uczniowie tej szkoły mimo różnych problemów zdrowotnych są bardzo zaangażowani w pracę, co daje im dużo satysfakcji" - czytamy w branżowej gazecie. Z lektury dowiemy się również, że w listopadzie ub. r. delegacja Modraczka uczestniczyła w Ogólnopolskim Sejmiku Spółdzielczości Uczniowskiej, który odbywał się w Krakowie. Uczniowie ZPE jako jedyni reprezentowali szkołę dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Są też pierwszą spółdzielnią uczniowską, jaka powstała w Olsztynie. 

Czym zajmuje się MODRAczeK? Uczniowie prowadzi szkolny sklepik, gdzie sprzedają przygotowane przez siebie zdrowe potrawy.  Piorą dywany, sprzątają, mają też sporo planów przyszłość. Pracują zgodnie z wszelkimi regułami spółdzielczości. Zwołują zebrania, wybierają zarząd i radę nadzorczą, sami decydują o swoich działaniach. Spółdzielnią opiekują się nauczyciele Michał Śliwiński i Anna Napiórkowska. 

Gratulujemy spółdzielcom z ZPE i życzymy dalszych osiągnięć! 

Na zdjęciu: Spółdzielca Konrad Kabak i artykuł o SU MODRAczeK 

 

poprzednia aktualność następna aktualność