W ZPE edukujemy zdrowotnie od najmłodszych lat


Stan naszego zdrowia aż w 50 procentach zależy od stylu życia. Tylko w 30 proc. wpływa na nas środowisko, geny i opieka medyczna determinują samopoczucie zaledwie w 20 proc. Żeby jednak dorosły potrafił właściwie o siebie dbać, trzeba go nauczyć zasad zdrowego życia już we wczesnym dzieciństwie. Dlatego w ZPE edukacja prozdrowotna zaczyna się już w przedszkolu.

Dziś Grażyna Miśkiewicz, przedszkolna pielęgniarka, odwiedziła maluchy z grupy II s Małgorzaty Wolman i Ewy Targońskiej. W białym czepku, z torbą pełną medycznych akcesoriów, szybko wzbudziła aplauz wśród przedszkolaków. Przez pół godziny tłumaczyła im, na czym polega higiena, kiedy należy myć ręce, jak szczotkować zęby i jak zapobiegać przeziębieniom. Dzieci mogły również przymierzyć czepek i zajrzeć do ekwipunku pielęgniarki. Nic dziwnego, że słuchały z dużym zainteresowaniem i  chętnie uczestniczyły w dyskusji.

Grażyna Miśkiewicz to pielęgniarka z prawie 40 - letnim stażem. Większość swojego zawodowego życia przepracowała w szpitalach, na oddziałach intensywnej terapii i neurologii. Teraz służy pomocą, doświadczeniem i uśmiechem przedszkolakom ZPE. Na jej wsparcie i wiedzę medyczną mogą jednak liczyć wszyscy uczniowie i pracownicy ZPE.