Uczniowie ZPE odebrali nominacje do Sejmu Dzieci i Młodzieży


Agnieszka Unieżycka uczy się w liceum, Piotr Peła w gimnazjum ZPE. Do młodzieżowego parlamentu dostali się, bo z sukcesem wykonali zadanie rekrutacyjne. Dziś w gronie 18 uczniów z województwa odebrali z rąk urzędników wojewody nominacje do sprawowania mandatu posła. W uroczystości uczestniczyła także Sylwia Przybylińska, wicedyrektor ZPE oraz Robert Bartkowski i Michał Śliwiński, nauczyciele - koordynatorzy projektu w ZPE. 

Zadanie rekrutacyjne w roku stulecia polskiej niepodległości polegało na przybliżeniu lokalnej społeczności sylwetek parlamentarzystów pierwszego Sejmu II RP. Agnieszka i Piotr wybrali Ignacego Góralskiego, w latach 1919 - 1922 posła z północnego Mazowsza, który po wojnie mieszkał w Olsztynie. Do zadania podeszli z dużym zaangażowaniem. Z pomocą nauczycieli zorganizowali wykład i wystawę o Ignacym Góralskim na UWM, doprowadzili do publikacji artykułów przybliżających sylwetkę posła w lokalnej prasie. Ich praca spotkała się z uznaniem jury. 

W tym roku reprezentacja ZPE zasiądzie w Sejmie Dzieci i Młodzieży po raz trzeci z rzędu.  Gratulujemy uczniom oraz nauczycielom - koordynatorom, którzy właśnie przygotowują się do wyjazdu.