ZPE

Dzień Europejski w przedszkolu integracyjnym


W Dniu Europejskim uczestniczyły dzieci z trzech grup przedszkola integracyjnego ZPE. Przedstawiły trzy państwa: ojczystą Polskę oraz znane z wakacyjnych wypraw Grecję w Hiszpanię. Przedszkolaki z każdej grupy przyszły więc w strojach narodowych prezentowanych przez siebie krajów. Tańczyły tańce ludowe, przedstawiły kolegom charakterystyczne potrawy i zwyczaje wywodzące się z danych państw.

Wysłuchały też krótkiej ciekawej prezentacji nauczycielki Katarzyny Kasprowicz o przyrodzie i zabytkach Polski, Hiszpanii i Grecji. Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją potraw przygotowanych przez dzieci z pomocą wychowawców. Reprezentanci Polski częstowali chlebem ze smalcem i ogórkami małosolnymi. Hiszpanii - krakersami z pikantną kiełbasą ala chorrizo. Grecji - szaszłykami z sałatki greckiej. Największym powodzeniem cieszyły się ciastka po hiszpańsku. 

Święto Europy zorganizowały Katarzyna Kasprowicz i Ewelina Arter - Adamowicz z pomocą Aleksandry Rogowskiej, Anety Wilczek, Bożeny Komurek i Anny Rybińskiej.