Wycieczka do Gniewu szlakiem zamków gotyckich


Tym razem wybrali się aż na Pomorze - do Gniewu, gdzie znajduje się imponujący zamek krzyżacki. Pojechali uczniowie: Dawid Szydłowski z mamą, Kacper Stolcman z babcią, Adrian Wiechowski z mamą i siostrą, Filip Zymermam z mamą, Sebastian Ziemba, Filip Chrapowicki z mamą, Adrian Jasiński z mamą, Wiktoria Napiórkowska z mamą, Gabrysia i Krzysztof Szczubełek z mamą, Lena Ferenc z mamą, Marcel Grabowski z mamą oraz nauczycielki Barbara Zenik (koordynator), Beata Chrapowicka, Izabela Sawilska. 

Uczestnicy zwiedzili zamek w Gniewie, w tym Izbę Tortur i komnaty rycerskie. Następnie wybrali się na obiad do pizzerii, a potem spacerowali po malowniczym centrum pomorskiego miasteczka. Kolejną atrakcją był rejs gondolą po Wiśle. Wycieczka zakończyła się w Tczewie, gdzie zwiedzili Muzeum Wisły. 

- Wycieczki krajoznawcze są nie tylko rozrywką, ale także formą edukacji. Rozwijają świadomość narodową, zachęcają do aktywnej rekreacji - mówi Barbara Zenik. - Ponadto nasii uczniowie uczą się współpracy w grupie, trenują umiejętności samoobsługowe i społeczne.