ZPE

Dzień Polskiej Niezapominajki 2018


 
Dzień Polskiej Niezapominajki to patriotyczna odpowiedź na importowane Walentynki.  W tym roku obchodziliśmy go w przedszkolach ZPE po raz siódmy. Z inicjatywy Renaty Kniefel, która wprowadziła do ZPE patriotyczno - przyrodnicze święto. Główne cele to zapoznanie przedszkolaków z pięknem polskiej natury i pielęgnowanie naturalnej dziecięcej ciekawości świata.
 
Rano ubrane na niebiesko maluchy z przedszkoli integracyjnego i specjalnego ZPE wyszły na boisko obok szkoły, by doświadczyć wielu ciekawych sytuacji. Spacer rozpoczęły od stacji teatralnej, gdzie nauczycielki Magdalena Leszczyńska i Izabela Żala wystawiły krótki kukiełkowy spektakl o tym, dlaczego żaby nie mogą mieszkać w brudnej wodzie. Następnie przedszkolaki po krótkim spacerze dotarły do stacji Anety Wilczek, gdzie uzbrojone w lupy szukały mrówek, motyli i innych owadzich mieszkańców miejskich trawników. Potem za sprawą stacji Anny Jaroszewskiej dowiedziały się, dlaczego nie wolno śmiecić w miejscach publicznych i szukały ukrytych w krzakach gumowych żabek :-) Trasę kończyła sportowa stacja Renaty Kniefel. Tutaj zadaniem był m.in. bieg w poszukiwaniu komara. 
 
 
Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale, poznając niedocenianą na co dzień przyrodę w mieście. Nikomu nie przeszkodził nawet mały deszcz. Kolejne Święto Niezapominajki za rok, bo doskonale wpisało się w harmonogram imprez ZPE.