Pomagamy, bo dobro powraca


Michał Kowalczyk ma cztery lata, niepełnosprawność ruchową, niepełnosprawność intelektualną i ciężką wadę serca. Gdy się urodził, biologiczni rodzice zostawili go w szpitalu, nie chcąc brać na siebie odpowiedzialności za wychowanie chorego dziecka. Szczęście uśmiechnęło się do niego po roku, gdy Telewizja Polska wyemitowała o nim reportaż w Wiadomościach. Wzruszającą relację zobaczyli Edyta i Mariusz Kowalczyk i postanowili adoptować chłopca. Nie wahali się mimo że ich starszy syn Kuba jest dzieckiem z autyzmem, uczniem naszej placówki. - Chęć adopcji wyrażały 42 rodziny. Gdy poznały Michała bliżej, zostały tylko dwie - wspomina Mariusz Kowalczyk. 

Dzięki miłości i zaangażowaniu rodziny Michałek robi ogromne postępy. Coraz pewniej porusza się sam z pomocą chodzika, mówi pojedyncze słowa, jest bardzo pogodnym i wesołym chłopcem. Jego rozwój okupiony jest niestety ciężką, bolesną i w dodatku kosztowną rehabilitacją we Wrocławiu. Żeby zdobyć pieniądze, rodzice postanowili zorganizować koncert charytatywny połączony z aukcją rękodzieła z Parku Pracy II i Parku Pracy III ZPE. Koncert odbędzie się w sobotę o godz. 18 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych przy ul. Parkowej. 

- Na poczatek zagra dziecięca orkiestra smyczkowa z Dywit. Następnie odbędzie się projekcja filmu o Michałku - mówi Mariusz Kowalczyk. - Na koniec będziemy licytować przedmioty podarowane przez uczniów ZPE. Zapraszamy serdecznie, wstęp jest wolny, dobrowolne datki będziemy zbierać do puszki. 

W gimnazjum ZPE uczy się starszy brat Michałka 17 - letni Kuba, ale nie tylko z tej przyczyny uczniowie i pracownicy kibicują dzielnemu chłopcu. - Bardzo wzruszyła mnie historia Michała, warto pomóc mu w drodze do jak największej samodzielności - mówi Anna Wangin, nauczyciel Parku Pracy II, która zebrała przedmioty na aukcję w CEiK- u. 

Tutaj link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/988394871312218/permalink/993904194094619/

Na zdjęciu rękodzieło na licytację wykonane przez uczniów Parku Pracy ZPE.