ZPE

Prosimy o głosy na projekt licealistów ZPE


- Będziemy m.in. budować domki dla pszczół, prowadzić kampanie społeczne zachęcające do ochrony tych pożytecznych owadów - mówi Mariusz Adamowicz, nauczyciel - koordynator.

W akcji uczestniczą uczniowie liceum ZPE, które powstało w tym roku. M.in. Ania i Klaudia (na zdjęciu z Mariuszem Adamowiczem). 

Inicjatywa jest warta uwagi, bo pszczoły powoli stają się gatunkiem zagrożonym, naukowcy szacują, że od roku 2006 w Polsce wyginęło 1/3 populacji pszczół. Tymczasem dzięki tym owadom możliwa jest hodowla większości warzyw i owoców. Jeśli pszczoły przestaną zapylać rośliny, rolnictwo znajdzie się w kryzysie, a na naszych stołach zabraknie żywności.

Tutaj link do projektu ZPE na stronie konkursu https://www.projektzklasa.pl/component/projektzklasa8/projekty/pokaz/12.html Inicjatywa jest warta uwagi, bo pszczoły powoli stają się gatunkiem zagrożonym, naukowcy szacują, że od roku 2006 w Polsce wyginęło 1/3 populacji pszczół. Tymczasem dzięki tym owadom możliwa jest hodowla większości warzyw i owoców. Jeśli pszczoły przestaną zapylać rośliny, rolnictwo znajdzie się w kryzysie, a na naszych stołach zabraknie żywności.

To już VIII edycja konkursu "Szkoła z  klasą" i trzecia, w której uczestniczy ZPE. Udało się nam już zdobyć cztery wyróżnienia. Nauczyciele i uczniowie otrzymali specjalne certyfikaty i  tytuł PROJEKTant Edukacji. Trzymajmy kciuki i głosujmy, żeby w tym roku było podobnie.