Szkolni artyści wyruszyli do Dywit


Występy w sąsiedniej gminie były elementem tegorocznych obchodów 15 - lecia ZPE. Nauczyciele postanowili zaprezentować talenty swoich uczniów poza szkołą, w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach. Na widowni zasiadła młodzież z gimnazjum w Dywitach. W inicjatywę zaangażowały się Lucyna Kulawczuk (koordynator), Izabela Sawilska, Magdalena Stando, Paulina Wolińska i Joanna Zadrożna.

Pokaz rozpoczął się od kabaretu uczniowskiego. W roli głównej wystąpił Michał Kołodziejczyk, zaprezentował się też Bartosz Lubowiecki. Następnie Bartosz Koziatek i Kacper Stolcman zaśpiewali piosenki z repertuaru The Beatles i Kamila Bednarka. Potem uzdolniony plastycznie Michał Poczobutt lepił artystyczne figurki z plasteliny, wzbudzając podziw widowni.

- Na koniec uczniowie z Dywit mogli sami przekonać się, jak doświadczają świata ludzie z autyzmem. Dzięki specjalnym warsztatom sensorycznym polegających na dotykaniu przedmiotów przez specjalną rękawicę - mówi Lucyna Kulawczuk. - Byli zaskoczeni i zdziwieni. Wszyscy dziękowali nam za przyjazd i zapraszali ponownie.