Maluchy poznawały kraj z... częstochowskim Krecikiem


 

"Krecik poznaje Polskę" - tak nazywa się projekt edukacyjny, przygotowany przez Małgorzatę Dobrakowską, nauczycielkę z ponad 30 letnim stażem pracy. Idea polega na tym, że sympatyczna maskotka odwiedza przedszkola w całym kraju, a wizyty są pretekstem do poszerzania wiedzy na temat historii, geografii i kultury innych regionów. Z ojczystej Częstochowy Krecik wyruszył na początku września. Do przedszkola ZPE zawitał w październiku.
 
- Spotkanie było niezwykle udane - mówi Izabela Jurczak, nauczyciel przedszkola specjalnego ZPE i koordynator projektu. - Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o Częstochowie, bacznie przyglądały się fotografiom. Następnie my zdradziliśmy Krecikowi tajemnice naszego miasta, zaprezentowaliśmy zabytki. Do jego walizki spakowaliśmy pamiątki związane z naszym regionem. W jego pamiętniku podróży zamieściliśmy zdjęcia z wizyty w ZPE i informacje o Olsztynie.

Do Częstochowy Krecik wróci w czerwcu 2018 roku. Jesteśmy przekonani, że opowie tamtejszym dzieciom o wizycie w Olsztynie:-) Przedszkole ZPE uczestniczy w projekcie jako jedyne w Olsztynie.
 
Inicjatywa została objęta patronatem pana Jarosława Krykwińskiego - Konsula Honorowego Republiki Czeskiej w Częstochowie oraz Rady Miasta Częstochowy na czele z jej przewodniczącym p. Zdzisławem Wolskim.