Nauka, zabawa i magia, czyli dzień otwarty szkoły


Doświadczenia chemiczne, ćwiczenia nie tylko rehabilitacyjne, terapia sztuką, wspólne twórcze zabawy i atrakcyjny catering. To tylko niewielka część atrakcji, jakie przygotowali nauczyciele i pracownicy ZPE na dzień otwarty. Przyjść może każdy, kogo interesuje codzienna praca z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami. Na miejscu będzie możliwość rozmowy z terapeutami i starszymi uczniami, którzy na tą okazję przyrządzą samodzielnie poczęstunek.

- Dzień otwarty będzie podsumowaniem obchodów 15 - lecia ZPE - mówią Magdalena Zbróg i Anna Giczewska, koordynatorki akcji. - Zależy nam, by ludzie zobaczyli szkołę, poznali naszą pracę, dowiedzieli się więcej o życiu ludzi z niepełnosprawnościami. Na przykład każdy będzie mógł wsiąść na wózek inwalidzki i przekonać się, z czym muszą się mierzyć osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16 na sali gimnastycznej. Potem uczestnicy będą zwiedzać placówkę, korzystając z licznych atrakcji zaplanowanych przez terapeutów. Koniec wstępnie zaplanowano na godz. 18, ale wszystko zależy od zainteresowania. - Gorąco zapraszam na dzień otwarty ZPE - mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. - Nasza szkoła obchodzi w tym roku 15 - lecie istnienia. Przez ten czas wydarzyło się bardzo wiele. Teraz chcemy podzielić się doświadczeniem z mieszkańcami Olsztyna, zaprezentować umiejętności i osiągnięcia.

Obchody 15 - lecia szkoły trwają od wiosny. Odbył się m.in. Wyjątkowy Wernisaż prac uczniów i przyjaciół szkoły, a szkolny Integracyjny Teatr Tańca AUTentYcZni My wystąpił na dużej scenie Teatru im. Jaracza. Teraz, w nowym już roku szkolnym, pracownicy ZPE organizują dzień otwarty pod roboczym tytułem "Nauka, zabawa i... magia".